با هدف توانمند سازی دانش آموزان برتر استان قم


استان : قم

دوره تکمیلی دوست علمی با محوریت خلاقیت و کارآفرینی برگزار شد. طرح دوست علمی با هدف توانمند سازی دانش آموزان برتر در مناطق کم برخوردار به مدت دو روز از 4 الی 5 بهمن 97 با محوریت خلاقیت و کارآفرینی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش در خانه علوم و فنون استان قم برگزار شد.در این طرح 64 نفر از دانش آموزان مستعد و مدیران و معاونین از 13 مدسه حضور داشتند و از اساتید دوره دانش و تجارب مختلف کسب نمودند.  دانش آموزان در این برنامه با موضوعات: خلاقیت، ایده پردازی و کارگروهی، برنامه ریزی، مدیریت زمان، کارآفرینی، عوامل موفقیت استعداهای برتر تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان آشنا شدند.

همچنین در  این برنامه تعدادی از  مستعدان برتر تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان به عنوان دوست علمی با هدف  انتقال تجربیات و مشاوره به عنوان دوست علمی با دانش آموزان همراه بودند.

شرکت کنندگان  در طرح دوست علمی با نخبگان و مستعدان برتر جهت مشاوره و تبادل نظر های علمی از طریق وبگاه مربوطه و تالار گفتگو، هم اندیشی می نمایند.

در انتهای برنامه، دانش آموزان از بخش های مختلف تاریخ علوم جهت آشنایی با سیر علم و دانش و  نیز نحوه کاربردی سازی علوم بازدید کردند. و از نفرات برتر مسابقات و نفرات فعال در برنامه با هدایای نفیس تجلیل به عمل آمد.

تاکنون شش دوره طرح دوست علمی به همت بنیاد نخبگان استان قم و همکاری آموزش و پروش و سایر نهاد های حمایتی برگزار شده است.

اسامی مدارس:

امام سجاد (ع)2 - امام علی ع - امامت2 - بعثت2 - بهاء الدینی - بیهان شیرازی2 - پژوهش1 - ثامن الحجج ع - رجایی - سید ابراهیم فاتحی1 - سید المرسلین -
شهید هادی کریمی - ولی عصر عج1

به اشتراک گذاری