به همت بنیاد نخبگان استان گلستان؛ مرحله دوم طرح دوست علمی ویژه دانش آموزان دختر (سال 95) برگزار گردید


گزارش تصویری
درس : زیست
استان : گلستان
اردو : اردوی دوست علمی اسفندماه بنیاد نخبگان استان گلستان
تاریخ ثبت : شنبه 27 خرداد 1396

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان گلستان؛ مرحله دوم طرح دوست علمی ویژه دانش آموزان دختر با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان در روز چهارشنبه 25 اسفندماه برگزار گردید. ابوالقاسم خزاعیان؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان در حاشیه برگزاری این طرح، ضمن اشاره به اهداف برگزاری این طرح گفت: این طرح که مختص دانش‌آموزان دورۀ متوسطه می باشد اهدافی همچون تمرکز زدایی و افزایش گستره حمایتی بنیاد ملی نخبگان به ویژه در مناطق کم برخوردار، ایجاد ارتباطات فرهنگی و اجتماعی علاوه بر ارتباطات علمی میان استعدادهای برتر و افزایش حس خودباوری را مدنظر دارد. وی با اشاره به اینکه مرحلۀ اول این طرح ویژه دانش آموزان پسر در شهریور ماه برگزار گردیده، خاطر نشان کرد: مرحلۀ دوم این طرح ویژه دانش آموزان دختر به منظور ترغیب مستعدان برتر به ارائه ایده‌های خلاقانه و ایجاد بستر مناسب برای ارتقای سطح علمی- فرهنگی برگزار شد. لازم به ذکر است، این طرح علمی-‌آموزشی خاص برون‌مدرسه‌ای و ذیل سند راهبردی کشور در امور نخبگان به‌منظور شناسایی استعدادهای‌برتر دانش‌آموزی و ایجاد سازوکارهای مناسب برای تأثیرگذاری صاحبان این استعدادها بر ارتقاء سطح علمی- فرهنگی سایر دانش‌آموزان در محیط‌های آموزشی اجرا می‌شود.


مشاهده مطلب »
  • توسط : مجید سیدی

مرحله اول طرح دوست علمی بنیاد نخبگان استان گلستان (سال 96)


گزارش تصویری
درس : زیست
استان : گلستان
اردو : مرحله اول طرح دوست علمی بنیاد نخبگان استان گلستان (سال 96)
تاریخ ثبت : یکشنبه 17 اردیبهشت 1396

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان گلستان؛ طرح دوست‌علمی ویژه دانش‌آموزان پسر (منتخبین مرحله مقدماتی المپیاد) به‌همت بنیاد نخبگان استان گلستان و با همکاری اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان در مرکز رفاهی آموزشی تیزهوشان گرگان (شهید بهشتی) از 20 فروردین ماه لغایت 24 ام فروردین ماه سال جاری برگزار شد. در این طرح تعداد 50 تن از دانش آموزان پایه دوم متوسطه در یک اردوی پنج روزه در کنار دوستان علمی خود در زمینه شیمی، زیست و ریاضی المپیادی مطالبی را آموختند، برای انتخاب مسیر درست برای آینده با توجه به علاقه و استعدادخود راهنمائی شدند. این طرح در راستای پاسخگویی به نیازهای طبیعی صاحبان استعدادهای‌برتر در ابعاد علمی و معنوی و ارضاء روح جستجوگر و ذهن خلاق و نقاد آنان برگزار می‌شود. گفتنی است: ارتقاء سطح تفکر دانش‌آموزان و ترغیب آنان به ارائه ایده‌های خلاقانه، ایجاد بستر مناسب برای ارتقای سطح علمی– فرهنگی محیط‌های آموزشی دانش‌آموزان خاصه در مناطق کم‌برخوردار و همچنین آشنایی با نخبگان و صاحبان‌استعدادهای‌برتر مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان، مهمترین اهداف برگزاری طرح دوست‌علمی است. برنامه اختتامیه با سخنرانی آقای دکتر ابوالقاسم خزاعیان رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان در روز پنجشنبه مورخ 24 فروردین ماه برگزار شد. دکتر خزاعیان ضمن عرض تبریک اعیاد ماه رجب و تسلیت رحلت زینب کبری (س) به ویژگی¬های یک جامعه توسعه یافته پرداختند و منشا و عامل اصلی توسعه جامعه را انسان توسعه یافته دانستند. ایشان ویژگی های انسان توسعه یافته را تبیین نموده و هدف از خلقت را از دیدگاه اسلام حیات طیبه و متعالی انسان ذکر نموده و توجه به سلامت روحی و عقلی انسان را در این مسیر بسیار مهم و عامل اساسی قلمداد نمودند. لازم به ذکر است، این طرح علمی-‌آموزشی خاص برون‌مدرسه‌ای و ذیل سند راهبردی کشور در امور نخبگان به‌منظور شناسایی استعدادهای‌برتر دانش‌آموزی و ایجاد سازوکارهای مناسب برای تأثیرگذاری صاحبان این استعدادها بر ارتقاء سطح علمی– فرهنگی سایر دانش‌آموزان در محیط‌های آموزشی اجرا می‌شود.


مشاهده مطلب »

اردوی دوست علمی شهریورماه بنیاد نخبگان استان گلستان


گزارش تصویری
درس : ریاضیات
استان : گلستان
اردو : اردوی دوست علمی شهریور ماه بنیاد نخبگان استان گلستان
تاریخ ثبت : چهارشنبه 18 اسفند 1395

طرح دوست علمی بنیاد نخبگان استان گلستان برای 50 دانش آموز پسر مستعد در تاریخ 24 الی 26 شهریور ماه با همکاری اداره کل آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان استان، در دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله خامنه ای گرگان، برگزار گردید. در این اردو سه تن از دانش آموختگان برتر و یک نفر از برگزیدگان المپیاد جهانی ریاضیات به عنوان دوست علمی در کنار دانش آموزان حضور داشتند و درخصوص نانوتکنولوژی، نجوم و اختر فیزیک و مباحث حوزه المپیاد ریاضی به دانش آموزان آگاهی دادند. شایان ذکر است که علاوه بر برگزاری کلاسهای آموزشی، از دیگر برنامه¬های انجام شده در این طرح می¬توان غبارروبی مزار شهدای استان و برگزاری نماز جماعت، برنامه های ورزشی از قبیل مسابقات دارت، فوتسال و نیز جلسات همفکری گروهی برای حل مسائل را خاطر نشان کرد.


مشاهده مطلب »