با هدف توانمند سازی دانش آموزان برتر


خبر
استان : قم
تاریخ ثبت : شنبه 30 دی 1396

طرح دوست علمی برای دانش آموزان پایه هفتم، هشتم، و نهم در ناحیه 2 آموزش و پرورش برگزار می شود. طرح دوست علمی با هدف توانمند سازی دانش آموزان برتر به مدت دو روز (5 الی 6 بهمن 1396)در ناحیه 2 در مدرسه راهنمایی پژوهش با همکاری اداره کل آموزش و پرورش، سازمان بسیج دانش آموزی سپاه امام علی ابن ابی طالب (ع)، و مرکز شتاب دهنده تاب تک برگزار می گردد. طرح دوست علمی به منظور کشف و شکوفا نمودن استعدادهای خدادادی دانش‏آموزان مستعد در عرصه‏ های علم و فن‏آوری و ارتقای سطح علمی و فرهنگی محیط ‏های آموزشی این دانش‏ آموزان به ویژه در مناطق كم‌برخوردار، در راستای اهداف علمی، فرهنگی و در چارچوب سياست‌هاي سند راهبردی كشور در امور نخبگان، برای دوره‌ های متوسطه اول پایه های هفتم، هشتم، و نهم اجرا می‌شود. در این طرح 50 نفر از دانش آموزان مستعد از 5 مدرسه حضور دارند و توسط 3 نفر اساتید مجرب با سرفصل های خلاقيت، نوآوري و كارآفريني، مدیریت زمان، اصول ایده پردازی و خلاقیت، شناسایی ایده های کار آفرینی، و عوامل موفقیت استعداهای برتر تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان آشنا می¬شوند. در این طرح 3 نفر از نخبگان و استعدادهای برتر استان به عنوان دوست علمی و 13 نفر از دانش آموزانی که در آزمون دوره مقدماتی نمره قبولی کسب کردند حضور دارند و در حوزه نخبگی و مشاوره به عنوان دوست علمی با دانش آموزان همراه هستند.


مشاهده مطلب »

معرفی دانش آموزان برگزیده در مرحله مقدماتی طرح دوست علمی 96


خبر
استان : قم
تاریخ ثبت : ﺳﻪشنبه 7 شهریور 1396

طی 2 روز حضور دانش آموزان در برنامه دوست علمی 96 در خانه علوم و فنون قم برای اینکه دانش آموزان مستعد از بین این افراد شناسایی شود آزمونی با هماهنگی مدرسین برگزار شد. از بین 35 نفر شرکت کننده در آزمون 17 نفر مجاز به حضور در مرحله تکمیلی این طرح شدند. اسامی برگزیدگان به شرح ذیل می باشد. در پایان به اطلاع می رساند مرحله تکمیلی پس از کسب مجور در آبان ماه 96 برگزار و از طریق مدارس به شما اطلاع خواهد شد.


مشاهده مطلب »
  • توسط : هادی یزدی زاده

برگزاری سه دوره طرح دوست علمی در استان قم


خبر
استان : قم
تاریخ ثبت : ﺳﻪشنبه 7 شهریور 1396

رئیس بنیاد نخبگان استان قم با اشاره به اهمیت برگزاری طرح دوست علمی، گفت: تاکنون چهار دوره طرح دوست علمی با حضور مجموعاً 200 دانش‌آموز متوسطه اول و دوم در استان قم برگزار شده است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ محمد محمد‌رضایی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان قم با اشاره به اهمیت برگزاری طرح دوست علمی، گفت: تاکنون چهار دوره طرح دوست علمی با حضور مجموعاً 200 دانش‌آموز متوسطه اول و دوم در استان قم برگزار شده است. وی افزود: طرح دوست علمی از برنامه‌های مصوب سال 96 است که اولین دوره آن دوم و سوم شهریور در خانۀ علوم و فنون با حضور 45 نفر دانش‌آموز پسر پایه هفتم تا نهم در قالب 25 نفر دانش‌آموز رشته علوم ریاضی فیزیک و تجربی و 20 نفر دانش‌آموز رشته علوم انسانی برگزار شد. رییس بنیاد نخبگان استان قم با اشاره به شاخص‌های انتخاب دانش‌آموزان شرکت‌کننده در طرح، اظهار داشت: دانش‌آموزان شرکت‌کننده در طرح دوست علمی، باید علاقه و توانمندی لازم به رشته‌های علمی مورد نظر داشته باشند و در مسابقات و تورنمت‌های علمی نیز موفقیت لازم را کسب کرده باشند. وی حضور فعال و موفق دانش‌آموز در المپیاد علمی باشگاه دانش‌پژوهان، کسب نمرات بالا و رضایت دبیر از عملکرد دانش‌آموز در درس مربوطه و تأکید بر رعایت ضوابط و قوانین اردوها از طرف دانش‌آموزان منتخب را از دیگر شاخص‌های انتخاب دانش‌آموزان ذکر کرد. محمدرضایی با بیان اینکه طرح دوست علمی امسال با حضور 45 نفر از دانش‌آموزان مستعد، هشت نفر از دانش‌آموزان شرکت‌کننده طرح در سال 95 و سه نفر از نخبگان و استعدادهای‌برتر برگزار شد، گفت: این برنامه در راستای شناسایی استعداد و تقویت انگیزه در زمینه موفقیت تحصیلی و شغلی دانش‌آموزان با انجام تحقیقات کاربردی برای انجام کارگروهی، کارآفرینی و آزمایشات جذاب در دستور کار قرار گرفت. وی با اشاره به اینکه در این طرح، راهکارهای موفقیت به دانش‌آموزان ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: در این طرح، اهمیت تلاش در موفقیت انسان، تعریف و رمز موفقیت و روش تفکر و پژوهش برای دانش‌آموزان تبیین می‌شود و برنامه‌­های شاد و جذاب مانند مسابقه و استخر نیز به عنوان برنامه‌های جانبی اجرایی خواهد شد. محمدرضایی در پایان یادآور شد: شرکت‌کنندگان در دوست علمی، علاوه بر کسب تجربه در زمینۀ کارهای تیمی و گروهی، از مرکز خانه علوم و فنون بازدید کرده و با تجهیزات آن، آشنا می‌شوند.


مشاهده مطلب »